E-Reçete Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme

1 Temmuz 2012 Pazar gününden itibaren, ülke genelinde başlamış olan E-Reçete Uygulamaları hakkında, elektronik ortamda düzenlenen reçetelerin karşılanmasında aşağıda yer alan hususlara dikkat çekilmesinde yarar görülmüştür:

1) Medula Eczane Provizyon Sisteminde reçete karşılanması sırasında e-reçete olarak yazılmış reçetelerin"E-reçete Sorgu" bölümünden girişi yapılarak karşılanması gerekmektedir. Ek protokolde de belirtildiği gibi Bu reçeteler için, herhangi bir çıktı alınmasına gerek yoktur.

2) E-reçete uygulamaları ile ilgili olarak Medula Eczane Provizyon Sisteminde 01.07.2012 tarihinde yayınlanan duyuruda da belirtildiği gibi herhangi bir nedenle elektronik reçete (e-reçete) olarak yazılamayan durumlarda düzenlenen ıslak imzalı manuel reçetelerinde eskiden olduğu gibi giriş yapılarak karşılanması ve işlem yapılması gerekmektedir.

3) Meslektaşlarımız, E-reçete işlemleri sırasında karşılaştıkları sorunları, soru ve önerilerini web sayfamız üzerinde açılan bölümden (http://www.teb.org.tr/e-recete/) giriş yaparak Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na iletilmek üzere bildirilebilecektir.

4) Piyasada bulunmadığı halde hekimler tarafından reçete edilen ilaçlar ile ilgili bildirimler web sayfamız üzerinde açılan bölümden (http://www.teb.org.tr/e-recete/bildir.php) giriş yaparak bildirilebilecektir.

Tüm meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Tarih / Saat : 03-07-2012 / 09:45:31